Novinky 2011

uchov2011

HUSTOPEČE:  Hustopeče videli v sobotu večer niečo výnimočné. Rus Ivan Uchov reálne atakoval svetový halový rekord 244 cm! To nikto nečakal a 800 divákov v miestnej hale malo zážitok na celý život. Na Morave sa naozaj atakoval svetový rekord a to ešte pred očami držiteľa tohto rekordu Javiera Sotomayora.Nádherná náhoda.

V druhom pokuse bol Uchov nad latkou a až pri klesaní ju zhodil. Má na to a to je neuveriteľné. V prvom štarte sezóny predviedol tento zázračný skokan hneď 238, vlani len on sám skočil 238 nikto viac. Teraz hneď v prvom štarte roka takýto super výkon. Hustopeče sú jasnou jednotkou na svete v špeciálnych halových mítingoch po víkende. Aj samotní skokani, súperi Uchova, krútili počas súťaže hlavou. Ale boli radi, že sú svedkami takejto výnimočnej udalosti.

Siedmy ročník Moravskej výškarskej tour bol teda zasa nadmieru vydarený. V Třinci najlepší juniorský výkon histórie a výkon roka 197 Kučinovej, v Hustopečích super rekord mítingu a výkon roka 238 Uchova doplnený o reálne pokusy o svetový rekord 244 cm! Udržať takúto úroveň nebude jednoduché.

uchov_a_vitazi

HUSTOPEČE:  Takový výkon v Hustopečích dosud neviděli. Ivan Uchov atakoval světový rekord 244 cm, který se otřásal v základech.

Ruský "mimozemšťan", jak ho nazývají kolegové výškaři dnes potvrdil svoje nadlidské kvality a po úspěšném pokusu na 238 cm, co znamenalo nový rekord mítinku, se úspěšně pokoušel i o 244 cm - nový světový rekord.

Přímo před očima Javiera Sotomayora, úřadujícího držitele obou světových rekordů v hale i venku, se laťka dvakrát  takřžka udržela na stojanech.

Druhé místo patří Alekseju Dmitrikovi za 232 cm a třetí skončil Aleksander Šustov za 230 cm.

skolina_skok

HUSTOPEČE:  Ruská skokanka Svetlana Školinová se stala vítězkou Hustopečského skákání výkonem 196 cm, které překonala na třetí pokus.

25-letá reprezentantka se pokoušela i o vyrovnání halového osobního rekordu 200 cm, ale těsně neuspěla. Druhé místo za výkon 194 cm patří vítězce Beskydské laťky Marii Kučinové, která se tak stala i celkovou vítězkou 7. ročníka Moravské výškařské tour.

Třetí místo patří čerstvé izraelské rekordmance Danielle Frenkelové za 190 cm.

hala_rozhlas_a_seky

HUSTOPEČE:  Z Hustopečského skákání vám zde budeme přinášet nejaktuálnější informace v průběhu závodu žen i mužů.

Online zprávy můžete sledovat i na stránkách skakani.cz.

Kompletní startovní listina je ke stažení ZDE.

Startujeme o 17 hodině.

sotomayor

HUSTOPEČE:  Všetky hviezdy 12. ročníka Hustopečského skákaní už na Moravu dorazili. Vo štvrtok večer Ruska Svetlana Školinová, štvrtá z ME. V priebehu piatka potom ďalšie ruské tromfy, miláčik publika a rekordér mítingu Ivan Uchov a na premiéru olympijská víťazka 2004 Jelena Slesarenková, ktorá sa vracia po zdravotných problémoch. V Hustopečích už je po prvýkrát aj legendárny svetový rekordér Kubánec Javier Sotomayor. Esá absolvovali autogramiádu predpoludním počas detskej súťaže, večer pojde skupina na čele so Sotomayorom na hokejový zápas do Brna.

Kvalita štartového poľa je výnimočná. Osem mužov s osobnými rekordami 230 cm a viac (medzi nimi štyria s výkonmi 235 cm a viac) a tri ženy s výkonmi nad dva metre. To ešte Hustopeče nezažili. Medzi mužmi dvaja najlepší na svete Uchov a Šustov. Medzi ženami Školinová, Slesarenková, Greenová ale pravdepodobne najhorúcejšou favoritkou je talentovaná Ruska Kučinová. Jej výkon 197 z Třinca je najkvalitnejší juniorský výškarsky v podaní dievčat od roku 1989 ak berieme do úvahy aj výkony vonku.
Česká špička bude kompletná k Bábovi, Dubnovej a Marešovej pribudne aj Iva Straková, ktorá by chcela atakovať limit na HME 192 cm.
Súťaž žien sa začína v sobotu o 17 h, muži cca od 19 h.

uchov

HUSTOPEČE:  Nadšení diváci stáli a bouřlivě aplaudovali. Už první závod Moravské výškařské tour v Třinci přinesl poutavou podívanou, sobotní finále dvoudílné minisérie v Hustopečích je navíc ještě nabitější.

Světový juniorský rekord v hale a zároveň absolutně nejlepší výkon tohoto roku předvedla ve středu v Třinci ruská výškařka Maria Kučinová. „Tato senzace se rozletěla do celého světa," potěšilo i manažera mítinku Alfonse Jucka. To nejlepší z Moravské výškařské tour by ale teprve mělo přijít. Na sobotním Hustopečském skákání MOSS logistics bude ruská kometa startovat znovu, tentokrát ovšem s ještě větší konkurencí. 

Na rozdíl od Třince se představí i dvě Rusky s osobáky přes dva metry Světlana Školinová a především olympijská vítězka z Atén Jelena Slesarenková, přibude i česká jednička Iva Straková. Nabitá bude rovněž soutěž mužů, kterou ve středu vyhrál ruský mistr Evropy Aleksandr Šustov. „Na Hustopečském skákání mu však přibudou soupeři jako hrom," upozorňuje Juck. Na mysli má zejména osvědčeného rekordmana mítinku Ivana Uchova z Ruska, který loni nadchl letem přes 237 centimetrů. Pokračování...

Kuchina_latka_mala

TŘINEC:  Výškarska karavana sa presunula vo štvrtok popoludní zo Severu na Juh Moravy. Účastníci Beskydskej latky odcestovali do Hustopečí, kde bude v sobotu od 17 h finále 7. Moravskej výškarskej tour. V hodnoteniach nádherného skokanského večera (plná hala 2000 divákov, navyše výborne spolupracovali) rezonujú najmä dve témy. Senzácia menom Kučinová a čo chýbalo Šustovovi k 231 cm. Mladučká Ruska (18 mala 14. januára) skáče len z osemkrokového rozbehu (jej tréner tvrdí, že to je jej normálny rozbeh) a sama si dostatočne ani nedokázala uvedomiť ako sa počas jedného večera dá zlepšiť o 7 cm. Pôvodne chceli po prekonaní 194 aj s trénerom zvýšiť o ďalšie dva cm, ale organizátori ich presvedčili, ze 197 môže byť útokom na najlepší svetový juniorský výkon v hale. Podarilo sa a senzácia sa rozletela do celého sveta.

A aké výzvy ostali na sobotu? Kučinová a Šustov s Mudrovom sú favoriti na celkové prvenstvo v seriáli, výkony roka 197 a 232 - môžu padnúť, rekordy mítingu 200 a 237 to už bude náročnejšie. Posunie Kučinová hodnotu historického juniorského maxima v hale?

Celá tisková zpráva ke stažení ZDE.

 

Trinec_vitazi

TŘINEC:  Mužský závod Beskydské laťky v rámci Moravské výškařské tour 2011 nabídl vyrovnanou bitvu. O prvenství se až do poslední chvíle "prali" Rusové Alexandr Šustov a Sergej Mudrov. Oba skočili 229 cm, lepší zápis přisoudil triumf na Beskydské laťce mistru Evropy Šustovovi..

Na třetí příčce skončila hned trojice borců - Trevor Barry z Baham, Američan Jesse Williams a Ital Nicola Ciotti. Téhož maxima, 222 cm, dosáhl i Jaroslav Bába, jeden nezdar na této výšce ho však odsunul až na dělenou šestou příčku.

Kompletní výsledky Beskydské laťky ke stažení ZDE.

Na obr. vítězové mužské kategorie s organizátory.

 

Kuchina_a_Dusik

TŘINEC:  Ruská výškařka Maria Kučinová, které je teprve čerstvých osmnáct let, ovládla ženskou část soutěže Moravské výškařské tour v Třinci výkonem 197 cm, s nímž vede světové tabulky.

Vítězka premiérové olympiády mládeže, která se konala vloni v Singapuru, na středeční Beskydské laťce posunula své absolutní maximum o 6 cm. Byl z toho výkon 197 cm a nový juniorský světový rekord. „Jsem šťastná, že se mi podařilo skočit rekord, i za to, že se mi to povedlo v tomto městě. Děkuji všem za podporu,“ blahořečila Kučinová před kamerami České televize třineckým divákům. Na druhém místě za novou vládkyní světových tabulek skončila favorizovaná Švédka Emma Greenová, stříbrná medailistka ME v Barceloně předvedla ve svém prvním závodě sezony 188 cm. O třetí příčku se podělily Oldřiška Marešová s Chorvatkou Anou Šimičovou. Stejného výkonu, 185 cm, dosáhla i na pokusy nakonec šestá Romana Dubnová.

 

Související odkazy

Moravská výškařská tour

Beskydská laťka

Hustopečské skákání

 

Instagram

Partneři 2011

Daylong
Metrostav
starlife
Nutrend
avon
ct4
Radio Hey
tydenik breclavsko

Zahraniční partner

youjump
Copyright Moravská výškařská tour | tvorba www stránek – Pixelhouse s.r.o., Břeclav